BİAS Haberleri

Bizi Takip Edin!

Haberler

MSC Apex ve MSC Nastran Sonlu Elemanlar Modelleme ve Yapısal Analiz Eğitimi


Hedefi


TÜRK LOYDU (TÜRK LOYDU Uygunluk Değerlendirme Hizm. AŞ) ve BİAS MÜHENDİSLİK (BİAS Mühendislik Ltd. Şti.) iş birliğiyle yapılacak “MSC Apex ve MSC Nastran Sonlu Elemanlar Modelleme ve Yapısal Analiz Eğitimi” ile; havacılık, uzay, gemi inşa, savunma sanayi ve diğer imalata yönelik sanayi alanlarında uygulanan ve gelişen MSC Apex Sonlu Elemanlar Modelleme ve Simülasyon  Yazılımı ile MSC Nastran Sonlu Elemanlar Yapısal Analizi Yazılımının bütünleşik olarak kullanımı ve  sağladıkları imkanlar üzerine, deneyimli ve uzman eğitmenler tarafından teorik ve uygulamalı bir eğitim sunulacaktır. Eğitime tam zamanlı katılım sağlayanlar, eğitimi tamamladıklarına ilişkin sertifika alacaklardır.


NASA'da geliştirilmeye başlanan MSC Nastran, 40 yılı aşkın bir süredir geliştirilmeye devam etmektedir. Son 40 yılda tasarlanmış neredeyse tüm uzay mekikleri, hava araçları ve taşıtlar MSC Nastran ile analiz edilmiştir. MSC Nastran karmaşık mühendislik işlerinde hızlı ve hassas çözüm sunmak için optimize edilmiştir.


Hexagon MI Firmasının geliştirdiği, öğrenme ve uygulama kolaylığı olan MSC Apex uygulaması ise, yapısal analiz öncesi modelleme ve sonrasında simülasyon imkanlarıyla kullanıcı dostu imkanlar sunmaktadır. Hızlı modelleme kabiliyetiyle, aşamalı ve montaj temelinde çözüm yapma ve sonuçları inceleme fırsatı vermektedir.


İçerik


 • MSC Nastran ve MSC Apex Genel Bakış
 • MSC Nastran Girdi/Input ve Çıktı/Output dosyalarının incelenmesi
 • MSC Apex üzerinden MSC Nastran Girdi/Input ve Çıktı/Output dosyalarının elde edilmesi
 • Geometrinin Basitleştirilmesi ve Analiz için Hazırlanması
 • Midsurface çıkarılıp farklı kalınlığa sahip bölgelerin kalınlığının tanıtılması
 • Sonlu Eleman Ağının (Mesh) Oluşturulması 
 • İzotropik malzeme bilgilerinin tanıtılması
 • Gerekli bölgeler için MSC Nastran RBE2 ve RBE3 gibi farklı rijit bağlantı elemanlarının kullanılması ve kullanım alanlarının tartışılması
 • Statik analiz tanımlamalarının yapılarak (Yük ve sınır koşulları) MSC Nastran’da analiz koşturulması
 • MSC Apex Custom Tools (İsteğe Bağlı Araçlar) Örnekleri


Kimler Katılmalı


 • Farklı endüstriyel alanlarda (Gemi ve Açıkdeniz Yapıları, Uzay ve Havacılık, Otomotiv, Savunma, Makina İmalatı, Beyaz Eşya İmalatı, Nükleer Enerji, vb.) MSC Apex ve MSC Nastran yazılımlarını Ar-Ge süreçlerinin gerektirdiği yapısal analiz ihtiyaçlarına yönelik kullanmak isteyen mühendisler.


Sertifika


 • Eğitime tam zamanlı katılım sağlayacak eğitim katılımcılarına, eğitim katılımcı sertifikası BİAS Mühendislik tarafından sağlanacaktır.


Tarih: 21-22 Mart 2023 (2 gün)

Eğitim Saatleri: 09:30-16:30 

Eğitim Yeri: TÜRK LOYDU (Evliya Çelebi Mah. Tersaneler Cad. No:26/1 Tuzla/İSTANBUL) 

Eğitim Katılım Bedeli: 2,700.00 TL/katılımcı+%18 KDV


 • Eğitim katılım bedeline; eğitim dokümanları, düzenlenecek sertifika, öğle yemeği dâhildir.
 • Aynı kuruluştan 3 kişi ve üzeri katılımında %10 grup indirimi uygulanacaktır. 
 • Eğitim, yüz yüze sınıf eğitimi olarak Türk Loydu Bilgisayarlı Eğitim salonunda lisanslı yazılım kurulmuş bilgisayarlar üzerinde yapılacak ve uygulanacaktır. Katılımcılar, eğitime bu bilgisayarlar üzerinden katılacaklardır.
 • Küresel virüs salgını tehdidine karşı alınan sağlık önlemleri ve güncel sağlık koşulları birlikte değerlendirilerek yüz yüze sınıf eğitimlerimiz, katılımcı talebi yeterli olsa bile, daha sonra belirlenecek bir tarihe ertelenebilir.


Bilgilendirme için: Hakan AYDOĞDU – haydogdu@turkloydu.org- /  egitim@turkloydu.org;

Tel0 216 581 37 52 


Kontenjan sınırlı olduğundan başvuru sırasına göre kayıt yapılacaktır. Eğitimin yapılabilmesi için gerekli katılımcı sayısı en az 8 (sekiz), en çok 12 (oniki) kişidir. Eğitime ön kayıt için en geç 14 Mart 2023 saat 16:00 a kadar başvuru yapılması beklenmektedir.


Eğitim, yüz yüze sınıf eğitimi olduğu için küresel virüs salgını tehdidine karşı gerekli sağlık önlemleri alınacak (sınıf kapasitesi ve havalandırma imkanları, vb. gerekli olabilecek diğer önlemler) ve bu önlemlere katılımcıların uyması beklenecektir.