Politikalarımız

Misyonumuz

Ürün ve hizmetlerde işimizin her aşamasında iyi mühendislik yapmak, müşteri talep ve beklentilerini iyi anlayıp cevap vermek, teknolojiyi takip ederek sahip olduğumuz imkânlarla en iyi şekilde bütünleştirmektir. Bu görevi gerçekleştirmenin olmazsa olmazı da, kaliteli insan kaynağı ve bilgi birikimini sürekli geliştirmektir.


Vizyonumuz

BİAS Mühendislik olarak vizyonumuz, satış yaptığımız ürün gamlarında Türkiye'nin lider firması olmaktır. Bunun bir gereksinimi olarak üretimini yaptığımız test sistemleri, imalat makinaları ve ölçüm cihazlarında iyi mühendislik yaparak dünya çapında rekabet edebilir yenilikçi ürünler ortaya koymak arzusu içindeyiz. Mekanik test hizmetleri alanında vizyonumuz Türkiye’nin lider firması olmaktır. Gelişen teknolojiye hazırlık yapmak ve hizmet verdiğimiz firmaların gelecekte ihtiyaç duyacakları inovasyon test altyapılarını kurmaktır.


Kalite Yönetim Sistemi Politikamız

Bias Mühendislik” olarak, sürdürülebilir çevre, iş sağlığı / güvenliği ve sürdürülebilir gelişme felsefesine her zaman bağlı kalacak ve bu anlayışa uygun olarak her bir iş sürecimizi sürekli olarak geliştirerek faaliyet gösterdiğimiz sektörün de gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz. 

Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği ile ilgili kontrol ve tedbirleri ön planda tutarak tüm süreçlerimizi ve yatırımlarımızı bu prensibe göre şekillendireceğiz. 

Faaliyetlerimizin çevreye olan etkilerini analiz ederek her zaman “daha az tüket / daha az kirlet” felsefesine bağlı kalacak ve tüm proses dizaynlarımızı yüksek “çevre hassasiyeti” ile şekillendireceğiz. 

Bizler için en önemli kaynak, gerektiğinde zor şartlarda özveri ile çalışan personelimizdir. Bu sebeple, personelimizin sürekli gelişimini sağlayacak ve her bir personelin, kendini bu büyük ailenin değerli bir ferdi olarak hissetmesi için gereken her türlü hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz. 

Sürekli gelişim felsefemizi  “ISO Yönetim Standartları” kurallarına entegre ederek, kaliteyi ve güvenliği şansa bırakmayacağız. Sistemli çalışmanın önemini, organizasyonumuzdaki tüm kademelerde hissedilecek şekilde vurgulayarak bu anlayışı bir kurum kültürü haline getireceğiz.

Her bir iş sürecimizi, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak tasarlayacak ve uygulayacağız. Müşteri beklentilerini sürekli olarak analiz ederek beklentilerin ötesinde ürünler ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz.  Bunun yanı sıra bizimle çalışan tedarikçilerimizi, “kalite ekip işidir” felsefesine göre ekibimizin bir parçası olarak kabul edecek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için kalite yönetim sistemimize entegre hale getireceğiz.         

Çalışmalarımızı güncel ulusal ve/veya uluslararası standart veya tanımlanmış test metotlarına göre, iyi teknik uygulama şartları sağlanarak mümkün olan en kısa sürede ve ekonomik olarak, tarafsızlık, bağımsızlık, dürüstlük, gizlilik, güvenilirlik ve yasal şartları esas alınarak sürdürmekteyiz. 

Konusunda sürekli olarak eğitilen, hedefini bilen uzman personeli ile iyi mesleki uygulamalar göstererek test metot ve standartlarına uygun, en iyi düzeyde teknolojik test cihazları kullanarak testler yapmaktayız. 

TS EN ISO/IEC 17025 standardının şartlarına uygun olarak hazırlanmış politika ve prosedürlerine uygun olarak çalışmakta ve laboratuvar yönetimi TS EN ISO/IEC 17025 standardına uymayı ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesi için gerekli çalışmaları yapacağını taahhüt ederiz.