Test

Test, ürün geliştirmenin çok önemli bir unsurudur. Mevcut bir aracın veya makinanın durumunu tespit etmek için de yapılabilir, veya ilk defa geliştirilen bir ürünün tasarım isterlerini karşılayıp karşılamadığını doğrulamak için de. Başarılı bir test için testin amacını, nasıl yapılacağını, nasıl ölçüm alınacağını, alınan ölçümlerin nasıl yorumlanacağını bilmek gerekir. BİAS, 1997 yılından beri test işinin içindedir. Her türlü platformda, her türlü koşulda testler gerçekleştirdik. Ölçüm altyapımız; gerilme, titreşim, taşıt dinamiği, şok, termal, akustik gibi çok farklı disiplinlere yöneliktir. Test altyapımız ise; servo hidrolik eyleyicilerle yaptığımız ömür testleri, statik dayanıklılık testleri, 50kN vibrasyon-şok sarsıcısı ile yapılan testleri kapsamaktadır. Sahip olduğumuz ve bazılarını kendimizin geliştirdiği; modal sarsıcılar, akustik sönümleme ölçüm düzeneği, telemetri gibi cihazlar da projelerde kullanım alanı bulmaktadır.
 
Laboratuvar ve saha testlerine yönelik satışını yaptığımız IPETRONIK data logger, özellikle araç performans ölçümlerinde; DTS, çok küçük boyutlarıyla şok ve savunma uygulamalarında; MÜLLER BBM; genel amaçlı üst düzey veri toplama işlerinde ve SINUS, akustik uygulamalarda kullanılmaktadır. KMT telemetri sistemleri, kablolu ölçümün mümkün olmadığı, özellikle dönen şaft uygulamalarında kullanılmaktadır. Araç testlerinde AB DYNAMICS firmasının araç içi fren, direksiyon, vites robotları, süspansiyon parametreleri test sistemi ve OXTS firmasının IMU GPS cihazlarını satmaktayız. Elektrodinamik sarsıcı konusunda DONGLING, rezonans fatigue test sistemleri konusunda SINCOTEC firmasının ürünlerini sunuyoruz. Bunların da yanında çeşitli sensör, modal sarsıcı, akustik kamera gibi destekleyici ürünlerimiz mevcuttur.
 
Test sistemleri imalatına başladığımız 2007 yılından bugüne onlarca servo-hidrolik, servo-mekanik, hat sonu test sistemi ürettik. Kendi kontrolcümüz OPTEST’i geliştirdik ve halen özel uygulamalara göre özelleştiriyoruz. Ürettiğimiz test sistemleri, rot-rotil testlerinde, salıncak kolu, 3 nokta askı testlerinde, araç devrilmeme, otobüs için pendulum darbe, serbest düşme gibi uygulamalarda kullanılmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı müşterilerimize bakım ve servis personelimizle en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz.
Üretim Sayfasına Git
Tasarım Sayfasına Dön