Tarihçe

Bias Mühendislik 1997 yılında mühendislik hizmetleri vermek üzere kurulmuştur. Daha sonraki yıllarda Bilgisayar Destekli Mühendislik, test ve ölçüm cihazları konularında temsilcilikler almıştır. 2007 yılında temsilcilik alanındaki işlerini Eksen Mühendislik grup firması altında yapılandırmıştır. Aynı yıl yerli imkanlarla test sistemleri üretmek üzere Bias Test Sistemleri grubu kurulmuştur. 2010 yılında Makina grubu kurulmuş ve savunma sanayi ve imalat sektörüne yönelik makina tasarım ve imalatına girilmiştir. Bu süreçte Bias Multi Servo Pres ürünü geliştirilmiştir. 2011 yılında Test Hizmetleri laboratuvarımız devreye alınmış ve performans ve ömür mekanik testleri hizmetleri verilmeye başlanmıştır. 2014 yılında Eksen grup firması ile birleşilerek tüm faaliyetler Bias adı altında yapılandırılmıştır

 

Profil

Toplam 52 personel, 29 mühendis
Ankara, İstanbul ve İzmir ofisleri
Test Hizmetleri laboratuvarı
Makina imalat atölyesi
50'yi aşkın özgün ürünHizmetler

Tasarım-Mühendislik
Mekanik performans ve ömür testleri
Sahadan ölçüm hizmetleri
Ürün geliştirme-doğrulama
Prototip üretimi

 

Ürünler

Bilgisayar destekli mühendislik yazılımları
Sensörler
Veri toplama sistemleri
Akış ölçüm sistemleri

Vibrasyon-şok test sistemleri
Performans ve ömür test sistemleri

Servo-mekanik pres
Tranfer mekanizması

 

Yönetim

Aydın Kuntay – Genel Müdür
Gürol İpek – Genel Müdür Yardımcısı - Mühendislik Müdürü
Ender Koç – Teknik Genel Müdür Yardımcısı
Şükrü Özen – Test Sistemleri/Hizmetleri Sorumlusu
Burak Erdal – Test&Ölçüm Bölümü Müdürü
Nilüfer Akçetin – İdari ve Mali İşler, İK Müdürü
Vatan Özgül – İş Geliştirme Müdürü
Gökhan Karakurt – Proje Koordinatörü

 

Misyonumuz

Ürün ve hizmetlerde işimizin her aşamasında iyi mühendislik yapmak, müşteri talep ve beklentilerini iyi anlayıp cevap vermek, teknolojiyi takip ederek eldeki imkanlarla en iyi şekilde bütünleştirmektir. Bu misyonu gerçekleştirmenin olmaz ise olmazı da, kaliteli insan kaynağı ve bilgi birikimini sürekli geliştirmektir.

 

Vizyonumuz

Satış yaptığımız ürün gamlarında Türkiye'nin lider firması olmaktır. Bunun bir gereksinimi olarak üretimini yaptığımız test sistemleri, imalat makinaları ve ölçüm cihazlarında iyi mühendislik yaparak dünya çapında rekabet edebilir yenilikçi ürünler ortaya koymak arzusu içindeyiz.

 

Kalite Politikamız

“Bias Mühendislik” olarak, sürdürülebilir çevre, iş sağlığı / güvenliği ve sürdürülebilir gelişme felsefesine her zaman bağlı kalacak ve bu anlayışa uygun olarak her bir iş sürecimizi sürekli olarak geliştirerek faaliyet gösterdiğimiz sektörün de gelişimine katkı sağlamaya devam edeceğiz.

Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği ile ilgili kontrol ve tedbirleri ön planda tutarak tüm süreçlerimizi ve yatırımlarımızı bu prensibe göre şekillendireceğiz.

Faaliyetlerimizin çevreye olan etkilerini analiz ederek her zaman “daha az tüket / daha az kirlet” felsefesine bağlı kalacak ve tüm proses dizaynlarımızı yüksek “çevre hassasiyeti” ile şekillendireceğiz.

Bizler için en önemli kaynak, gerektiğinde zor şartlarda özveri ile çalışan personelimizdir. Bu sebeple, personelimizin sürekli gelişimini sağlayacak ve her bir personelin, kendini bu büyük ailenin değerli bir ferdi olarak hissetmesi için gereken her türlü hassasiyeti göstermeye devam edeceğiz.

Ulusal ve uluslararası standartları ve yasal mevzuatı sürekli olarak tarayarak, kurduğumuz öz değerlendirme sistemi ile bu düzenlemelere tam uyumlu olarak çalışmaya devam edeceğiz. Sürekli gelişim felsefemizi “ISO Yönetim Standartları” kurallarına entegre ederek, kaliteyi ve güvenliği şansa bırakmayacağız. Sistemli çalışmanın önemini, organizasyonumuzdaki tüm kademelerde hissedilecek şekilde vurgulayarak bu anlayışı bir kurum kültürü haline getireceğiz.

Her bir iş sürecimizi, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak tasarlayacak ve uygulayacağız. Müşteri beklentilerini sürekli olarak analiz ederek beklentilerin ötesinde ürünler ve hizmetler sunmaya devam edeceğiz. Bunun yanı sıra bizimle çalışan tedarikçilerimizi, “kalite ekip işidir” felsefesine göre ekibimizin bir parçası olarak kabul edecek ve gelişimlerine katkıda bulunmak için kalite yönetim sistemimize entegre hale getireceğiz.

Kalite Politika - Sertifika Görseli