Başlangıç Tarihi
11 Ekim 2019 11:00
Bitiş Tarihi
11 Ekim 2019 12:00
Konum
TOSB TAYSAD İdari Seminer Salonu

KONUŞMACI: Greg Harris, Horiba-Mira

KONU: Enerji Verimli Elektrikli Araçların Gelişimi

SEMİNER KONUSU.  

Horiba-Mira tarafından, kullanılabilir akü enerjisinin optimize edilmesi, ısıl verimdeki iyileştirmeler ve rejeneratif enerji kullanımının arttırılması dahil olmak üzere elektrikli taşıt verimliliğini artırmak için farklı tekniklere ilişkin son bir çalışmanın sonuçlarını sunmaktadır. Sunumda, elektrikli araçlar veya güç aktarma organı bileşenleri geliştirenler için enerji verimli güç aktarma organlarının önemini vurgulayan en son Çin EV sübvansiyonlarının bir değerlendirmesi yer alıyor. Aynı zamanda, güç aktarma organı bileşenlerinde önemli değişiklikler olmadan önemli menzil iyileştirmesi sağlamak için çeşitli tekniklerin nasıl birleştirilebileceğini açıklar.

Buna ek olarak, bu sunum yeni nesil Hibrid Çöp Kamyonu için hibrid güç aktarma organının ve bataryanın geliştirilmesini içerir. Horiba-Mira yakın zamanda UVR (Urban Vehicle Range) programındaki yeni nesil verimli, hafifleştirilmiş Dennis Eagle araçları için hibrid güç aktarma organları ve yüksek voltaj lityum iyon aküyü geliştirmiştir. Bu sunum aynı zamanda güç aktarma organları kontrolü ve akü geliştirme programının gereklilik tanımını, konsept geliştirmeyi, kontrol yazılımını, akü tasarımını, tasarım doğrulama planlamasını ve işlevsel güvenliği içeren kilit yönlerini kapsar.

 

KONUŞMACI HAKKINDA: Greg Harris, Global Strategy Lead for Electrification, Horiba-Mira

Otomotiv ve motor sporları endüstrilerinde 20 yıllık deneyime sahip olan Greg, GKN, Ricardo, Prodrive ve Aston Martin Racing firmalarında önemli ticari pozisyonlarda çalıştı. 2016 yılında HORIBA MIRA'ya katılmadan önce Greg, elektrikli ve hibrid araç teknolojisinin geliştirilmesinde uzmanlaşmış Vayon Grubu'nun Satış Direktörlüğü'nü yaptı. Greg, şimdi elektrikli ve hibrid güç aktarma organları, kontrol sistemleri, batarya ve termal sistemler dahil olmak üzere enerji verimliliği teknolojileri için mühendislik ve test hizmetleri sunan HORIBA’da küresel elektrik hizmetleri strateji lideri olarak çalışmaktadır.

 

Seminere katılım ücretsizdir. Aşağıda verilen bağlantıdan seminere katılımınızı teyit ederseniz planlamamızı daha iyi yapmamıza destek olabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz için, info@bias.com.tr adresinden bize her zaman ulaşabilirsiniz. 

Seminer linki

 

Not: Seminer öncesinde ücretsiz pizza, atıştırmalık yiyecek ve içecek verilecektir.