Başlangıç Tarihi
14 Haziran 2019 11:00
Bitiş Tarihi
14 Haziran 2019 12:00
Konum
TOSB TAYSAD İdari Seminer Salonu

Konuşmacı: Taner GÖÇMEZ, Abdullah KIZIL, FEV Türkiye


SEMİNER KONUSU

Bağlantılı servisler, otonom sürüş, paylaşımlı mobilite ve elektrikli güç aktarma organları yarının otomotiv sanayini şekillendiren teknolojilerdir. Geleceğin mobilitesi için ideal çözüm bu dört unsuru gözönünde bulunduran uygulamalar olacaktır. 

Tam otonom servis aracı OTOMOD, kalabalık, dinamik ve yavaş seyreden trafiğin olduğu hastane, fabrika, üniversiteler gibi alanlar için tasarlanmıştır. Araç esnek yolcu kapasitesi ile bağlantılı, paylaşımlı, otonom ve elektriklidir. Tasarım, araç platformunun değişkenliğini dikkate almakta ve modüler elektrikli güç aktarma sistemi, bağımsız tekere monte motorlar, yapılandırılabilir pil dizilimi ve esnek eVCU özelliklerini içermektedir. Araçta transmisyon, dişli kutusu, diferansiyel gibi unsurlar bulunmamaktadır. 

Aracın otonom sürüş özelliği iyi bilinen 3 ADAS özelliğine dayanmaktadır; AEB, ACC ve ALKA. Araç akıllı ve kestirimci enerji yönetim algoritmasına sahiptir. Gidilecek hedefe göre en uygun hız profiline göre sürmektedir.

Elektrikli otonom servis aracı ilk olarak bir “Hizmet olarak Mobilite” iş modeline göre kampüs aracı olarak üretilmiştir. Mobilite hizmeti çeşitli mobil cihazlarla kullanılabilir. 

 

KONUŞMACI HAKKINDA

Dr. Taner Göçmez yüksek lisansını RWTH Aachen Üniversitesi’nde yaptıktan sonra FEV’e katılmıştır. 17 yıldır FEV’de değişik motor geliştirme projelerinde mühendis, takım lideri ve proje müdürü görevlerinde bulunmuştur. Doktorasını aynı üniversitede silindir kafalarının yorulma analizi ve optimizasyonu üzerine yapmıştır. Kendisi şu anda FEV Asya Başkan Yardımcısı’dır. 


Seminere katılım ücretsizdir. Aşağıda verilen bağlantıdan seminere katılımınızı teyit ederseniz planlamamızı daha iyi yapmamıza destek olabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz için, info@bias.com.tr adresinden bize her zaman ulaşabilirsiniz.


Not: Seminer öncesinde ücretsiz pizza, atıştırmalık yiyecek ve içecek verilecektir.