Glyphworks

Mukavemet ve yorulma analizi için özelleştirilmiş, güçlü bir veri işleme yazılımıdır. Çok büyük boyutlu verileri işleyebilecek şekilde tasarlanan GlyphWorks, görsel ve süreç-odaklı bir yazılım ortamı sağlar.
 
Programda iş akışı, sürüklenerek bırakılan analiz blokları ile basitçe oluşturulabilir. Genel veri işleme özelliklerinin yanısıra, GlyphWorks, ölçülmüş test verileri için yorulma analizi altında bir çok sinyal işleme seçeneği sunar.
 
GlyphWorks, yorulma analizi, hızlandırılmış test, taşıt konforu ve dönen makina elemanları analizi için frekans düzlemi işlemleri gibi bir çok başlıkta geniş veri işleme seçenekleri sunan bir yazılımdır.
 

 

Temel Özellikler

·         Mukavemet ve yorulma analizi yapabilir. Hasar hesabı ve test profili oluşturma için özelleştirilmiştir. Ayrıca DesingLife ile birlikte ölçümlerden elde edilen yorulma sonuçları ve bilgisayarda yapılan yorulma analizi sonuçlarını tek bir ortamda birleştirilmesini sağlar.
·         Çoklu dosyalar, çoklu kanallar ve çoklu formatlarla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Kompleks analizler ve büyük dosya boyutları için optimize edilmiştir.
·         Zaman – frekans düzlemi analizleri ve istatistiksel analiz için geniş bir fonksiyon aralığı, ek olarak senkronize GPS ve video gösterim imkanı sağlar.
·         Esnektir; Phyton dili ve IMSL istatistiksel kütüphaneleri veya var olan proseslere link vererek kendi fonksiyonlarınızı oluşturmanıza imkan sağlar.
 

 

Avantajları

·         Deneyimli kullanıcılar için kapsamlı analiz yapabilme imkanı sağlamasının yanında, ara sıra kullananlar için basit bir kullanım imkanı sağlayarak takım çalışmasının etkinliğini arttırır.
·         Gerçekçi mukavemet analizleri ile zaman ve maliyet tasarrufu sağlar.
·         Ölçüm verileri ve bilgisayar analizlerinin tek bir ortamda, gelişmiş bir korelasyonunu sağlar.
·         Standardize edilmiş analiz süreçlerinde gelişmiş bir tutarlılığa sahiptir.
·         Tek tuş ile sonuç ve raporlama imkanı sunarak üretkenliği arttırır.
 

Karakteristik Uygulamaları

·         Yüksek boyutlu çoklu-kanal verilerinin analiz edilmesi ve raporlanması
·         Çoklu kanal GPS verisinin işlenmesi ve coğrafi gösterimi
·         Anormal datanın tesbiti ve ayıklanması
·         Yük analizi, yorulma ve dayanım çalışmaları
·         Titreşim uygulamaları için hızlandırılmış test (accelerated testing) tasarımı
 

Kullanıldığı Sektörler

·         Uzay ve Havacılık
·         Otomotiv
·         Savunma
·         Makina Üreticileri
·         Beyaz Eşya
·         Nükleer Enerji
 

 
Detaylı bilgi için www.ncode.com